Ev Reçeli Nasıl Yapılır?

Kışlık vişne reçeli nasıl yapılır?

Kışlık Vişne Reçeli (Mutlaka Deneyin) Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Vişneyi bol suyla yıkayın.
 2. Üzerine 1 kg toz şekeri ilave edip 3 gün şekerde bekletin.
 3. Tencereyi kısık ateşin üzerine oturtup vişneleri 40-45 dakika kadar pişirin.
 4. Kaynarken çok fazla karıştırmamaya dikkat edin.

Vişne reçeli evde nasıl yapılır?

Vişne Reçeli Yapımı Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Vişnelerin çekirdeklerini kalın uçlu bir tığ yardımıyla çıkarıyoruz.
 2. Şekeri üzerine boşaltarak 1 gün sonra sulanmış olan vişneleri ocağa koyuyoruz.
 3. Kaynamaya başlayınca limonu sıkıp limon tuzlarını biraz suyun içinde eriterek reçelimize ekliyoruz.

Vißne reçeli nasıl yapılır?

Vişneler suyunu saldığında ocağa alın. Aroma vermesi için karanfili tencereye ekleyerek kısık ateşte reçeli kaynatmaya başlayın. Reçel kıvam alıncaya kadar kısık ateşte pişirin. Kıvam aldıktan sonra limon suyunu ekleyin ve 5 dakika daha kaynatın.

Kıvamlı vişne reçeli nasıl yapılır?

1 gece bekleyip suyunu salan vişneler 1 tur karıştırıp orta ateşe konur ve kaynamaya bırakılır. Kaynamaya başlayınca en ufak ocak gözüne alınıp kısık ateşe çekilip ara ara karıştırarak kapak açık 1 saat kadar kaynatılır kıvamı koyulaşıp köpüklenince margarin yada tereyağ konulur.

Evde Kolay Vişne reçeli nasıl yapılır?

Ev Yapımı Vişne Reçeli Nasıl Yapılır?

 1. Vişneleri yıkayıp, çekirdeklerini ayıklayın.
 2. Derin bir kaba alıp, üzerine şeker ekleyin.
 3. Tencereye alıp, orta ateşte kaynatın.
 4. Kaynadıktan sonra altını kısıp yaklaşık 30 dakika kıvam alana dek karıştırarak pişirin.
You might be interested:  Japonyada Ev Kiralari Ne Kadar?

Vişne reçeline su koyulur mu?

Vişne Receli Katı Olursa; Koyu Kıvamlı Vişne Reçeli Reçeli kurtarmak için başka bir tencereye bir kiloluk meyve için üç su bardağı su ile bir su bardağı toz şeker konulur.

Vişne reçeli kaç dakikada olur?

Başka bir tencereye çekirdekleri çıkarılmış vişneleri 1 bardak su ile 15 dakika kaynatın. Karışım kaynadıktan sonra suyunu süzerek vişneleri diğer tenceredeki şerbetin içine atın. Burada da 30 dakika kadar kaynatılan karışıma kıvamı olunca limon ve limon tuzunu ekleyin.

Vişne reçeli olduğu nasıl anlaşılır?

Reçelin kıvamını anlamak için bir bardak suya reçeli damlatın. Eğer reçel dağılmadan bardağın dibine iniyorsa reçeliniz hazır demektir. Reçelin kıvamını anlamanın bir diğer püf noktası ise temiz bir tabağa reçelden damlatmak ve beklemek. Eğer reçel dağılmıyorsa reçeliniz hazır demektir.

3 kilo vişne reçeline ne kadar şeker konulur?

Vişne Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

 1. 3 kilo vişne.
 2. 4 kilo şeker.
 3. 3 bardak su.
 4. 1 adet limon.

Ev yapımı vişne şurubu nasıl yapılır?

Vişne Şurubu Tarifi Nasıl Yapılır? Vişneleri yıkayın saplarından ayırın, geniş bir tencereye bir sıra şeker bir sıra vişneyi sıralayın. Şekerli meyvenizi 1 gün bekletin. Ertesi gün, bir çay bardağı suyu tencerenize ekleyin, harlı ateşte meyvelerinizin su salmasını ve şekerin erimesini sürekli karıştırarak sağlayın.

En güzel çilek reçeli nasıl yapılır?

Çilek Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Çilek reçeli yapmak için, Çilekler temizlenerek güzelce yıkanır.
 2. İki kilo şeker üzerine dökülerek geceden sabaha bekletilir.
 3. Orta ateşte köpükleri kaşık yardımı ile alınarak kaynatılır.
 4. 45 dakika kadar kaynatılır ve ocaktan almaya yakın içerisine limon dökülür.

Reçel kaç dakika kaynatılmalı?

Su kaynadıktan sonra üzerine kayısıları ilave edin ve kayısılar yumuşayıp, şeker koyu bir kıvam alıncaya kadar 30 dakika pişirmeye devam edin. Kaynama süresinde ortaya çıkan köpükleri temizlemeyi de ihmal etmeyin. Reçelin ocaktan inmesine 5 dakika kala üzerine limon suyunu da ekleyin.

You might be interested:  FAQ: Bir Ev Ne Kadar Elektrik Harcar?

Vişne reçeli cıvık olursa ne yapılır?

Endişelenmeyin, çaresi var. Reçeli tekrar ateşe koyun. İçine dilimlenmiş bir elma ilave ederek koyulaşana dek pişirin. Eğer soğuduktan sonra ağdalaşmış sa bir limon ya da portakal suyu ilave ederek tahta bir kaşıkla devamlı karıştırmak suretiyle birkaç dakika pişirin.

2 kilo Vişneden reçel nasıl yapılır?

Vişneleri saplarının çıkarır ve yıkarız. Daha sonra vişnelerin çekirdeklerini çıkartırız. Ayıklanan vişneleri büyük bir tencereye koruz ve üzerine 2 kilo toz şekeri ekleriz ve 3-4 saat bekleriz. Vişneler ayıklandığı için çabuk sulanır ve toz şekeri çabuk eritir.

Şekerlenmeyen vişne reçeli nasil yapılır?

Reçel için kullanılan meyvelerin şekeri yeterli gelmediği için reçele şeker eklenir. Reçelin kaynamasının sonuna doğru şekerlenmemesi için limon tuzu veya limon suyu eklemelisiniz. İdeal şeker oranı, reçel için kullanılacak meyve miktarının 1,5 katıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector