FAQ: Yunanistan Dan Nasıl Ev Alınır?

Türkler Yunan adalarından ev alabilir mi?

Türkiye sınırına yakın olan yerlerden ve Türkiyeye yakın olan Yunan adalarından emlak alımı yapamazsınız. Mesela KOS, RODOS, Kalimnos vb. adalardan emlak alımı yapamazsınız. Yapsanız bile satış ancak kurul kararı ile bu gerçekleşebilir.

Yunanistandan ev alınır mı?

Türk vatandaşları Yunanistan ‘da kolayca ev sahibi olabilirler. Ülke, yabancıların ev satın alması konusunda herhangi bir kısıtlama uygulamamaktadır. Ancak, süreci doğru yönetmek için hukuki yardım almanızı öneririz.

Yunanistan’da nasıl oturum alınır?

Yunanistan sınırları içerisinde en az 250 bin Euro ve üzeri değerde mülk sahibi olan üçüncü ülke vatandaşlarının kendi ile birlikte anne-babası, evli ise eşi ve 21 yaşında küçük çocukları da oturum izni sahibi olmaktadır. Mülk tapusu kişinin üzerinde olduğu süre 5 yıllık oturum izni hakkı yenilenmeye devam etmektedir.

Yunanistan vatandaşı olmak kaç para?

Yunanistan vatandaşlık başvurusu ücreti kişi başı 700 Euro olarak belirlenmiştir. Yunanistan vatandaşlık başvuru süresi (2 ay) ve diğer giderler (biyometrik fotoğraf çekimi vb.) de göz önüne alındığında toplam başvuru ücreti 700-1000 Euro civarındadır.

Atina’da ev kiraları ne kadar?

Atina ‘nın kuzey ve güney banliyölerinde, bölgeye, yapıya ve büyüklüğe bağlı olarak, 15 yaş altı ve 3–1 odalı daireler (500–800 avro) tercih edilmektedir. Doğu Attika’da, müstakbel kiracılar 60–80 metrekarelik daireler arıyorlar. Batı Attika’da ise 600 Euro’ya kadar büyük daireler (100–120 metrekare) tercih ediliyor.

You might be interested:  Sık sorulan: Dublex Ev Yapmak Ne Kadara Mal Olur?

Yunanistan beyaz evler nerede?

Pisagor’un memleketi: Samos (Sisam) Merkezde Samos kasabası da denen Vathy’de tepelere doğru beyaz badanalı klasik Rum evleri uzanıyor.

Bulgaristan’dan Türk vatandaşı ev alabilir mi?

Avrupa Birliği üyesi ve Avrupa Ekonomik Alanı dahilinde bulunan vatandaşlarının Bulgaristan ‘ dan ev alması, diğer ülke vatandaşlarına göre daha kolaydır. ¹ AB vatandaşları, istedikleri evi arsa mülkiyetiyle birlikte alabilir. Bahçesi olan bir evi arazisi (imarlı) ile birlikte almaları mümkündür.

Yunanistan tam olarak nerede?

Güneydoğu Avrupa kıtasında bulunan Yunanistan; Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye ile komşudur.

Yunanistan vatandaşı olmak için ne gerekli?

Etnik kökeninin Yunan olduğunu kanıtlayan bireylere de, Yunanistan tarafından vatandaşlık hakkı veriliyor. Yunanistan ‘da doğmuş olmak. Yunanistan ‘a, minimum 300.000 Euro ile sermaye yatırım yapma yoluyla oturum izni almak. Yunanistan ‘dan 300 bin Euro değerinde ev satın alındığı zaman 5 yıllık oturum izni alınıyor.

Yunanistan Çalışma vizesi nasıl alınır?

Bu ülkede yeni bir iş kurmak isteyenler, bir şirkette çalışmak isteyenler ya da serbest meslek yapmak isteyenler Yunanistan çalışma izni için başvuru yapmalıdır. Başvuru için dilekçe ile Yunanistan konsolosluğuna gidilmesi gerekir. Ardından söz konusu ülke Yunanistan ‘a girişten hemen sonra ikamet tezkeresi alınır.

Yunanistan çifte vatandaşlık veriyor mu?

Yunanistan milliyet yasası jus sanguinis ilkesine dayanmaktadır. Yunan vatandaşlığı, kan bağıyla veya vatandaşlık yoluyla edinilebilir. Yunan yasaları çifte vatandaşlığa izin vermektedir. Bir Yunan vatandaşı aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşıdır ve bu nedenle diğer AB vatandaşları ile aynı haklara sahiptir.

En kolay vatandaşlık hangi ülkeden alınır?

Aslında, herkes için çifte vatandaşlık ve değerli bir ikinci pasaport almak mümkündür. İşte size bu fırsatı sunacak en kolay vatandaşlık veren ülkelerden bazıları: Portekiz, Malta, Kıbrıs, Dominika, St.Kitts, Antigua & Barbuda…

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ev Baklava Hamuru Nasıl Yapılır?

Yunanistan vatandaşlığı nasıl alınır 2021?

Yunanistan Vatandaşlık Vizesi Bu şartlar şöyledir; En az 10 yıl Yunanistan ‘da yaşamış olmak. 10 yıldan daha az süre Yunanistan ‘da yaşamış olanlar ise, bir Yunan vatandaşıyla evli olmalıdır. Yunanistan ‘da yaşamamış olan kişiler ise, Yunanistan ‘a en az 300 bin Euro değerinde yatırım yapmış olmalıdır.

Çifte vatandaşlık için ne gerekiyor?

Çifte vatandaşlık almak isteyen kişiler bizzat kendileri ya da bu işi yapan hukuk büroları aracılığıyla ülkelerin Adalet, Dışişleri ya da İçişleri Bakanlıkları veya konsolosluklara başvuracak. Başvuru yaparken, gerekli belgelerin tercümesi yapılmış ve noter tasdikli olması gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector