Hızlı Cevap: Ev Odaları Ne Renk Olmalı?

Çalışma odası ya da ofis duvarları için üretkenliği artırıcı bir renk olan açık mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Dikkati toplamayı kolaylaştıran, odaklanmayı sağlayan siyahı ya da kahverengi tonlarını çalışma masanızda tercih edebilirsiniz.

Odaların rengi ne olmalı?

Yatak odaları en rahat uykularınızı yaşayabilmeniz için size en çok huzur veren renge boyanmalıdır. Koyu renk seçimi psikolojinizde gerginliğe sebebiyet vereceği için açık renk tercih etmelisiniz. Doğanın rengi yeşil, gökyüzü mavisi, meditasyon ve dinginlik rengi morun açık tonları yatak odaları için idealdir.

Evin duvarları ne renk olmalı?

Klasik salonlar Salon içinde klasik bir salon dekorasyonu yapacaksanız klasik renkleri tercih etmelisiniz. Siyah, kahverengi, koyu kırmızı, mat gri gibi renkleri tercih ederek klasik bir salon dekorasyonu yapmış olursunuz. Bu renkler salon duvar renkleri olarak mobilyalarınızın renkleri ile de uyumlu olacaktır.

Oturma odaları ne renk olmalı?

Oturma odalarında kahverengi ve bej gibi toprak tonları kullanılabilir. Ayrıca sarı, kırmızı, turuncu gibi daha canlı renklerden seçeceğiniz mobilya ve aksesuarlar, odaya pozitif bir hava katacak ve daha önemlisi dostlarınızla ya da ailenizle burada vakit geçirdiğiniz zamanlarda bir sohbet havası yaratacaktır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ev Yapımı Pudra Şekeri Nasıl Yapılır?

Evde hangi renk boya kullanılmalı?

Eğer evde mobilyalarınız ve aksesuarlarınız çok canlı ve açık renkliyse duvarlarınızda çok aşırıya kaçmadan nötr ve mat renkleri tercih etmelisiniz. Hem eşyalar hem de duvarlar canlı ve açık renk olursa renkler birbirine girerek karmaşa yaratır ve göze hoş görünmez.

Çakıl taşı ne renktir?

Siyah, beyaz, mor ve kırmızı gibi birbirinden farklı bir çok ton ile uyum sağlayan grinin de kendi içerisinde bir çok tonu vardır. Çakıl taşı rengi duvar boyası da bu gri tonlarından biridir. Açık ve koyu ışıklı olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilir.

Hangi renk boya evi aydınlık gösterir?

En doğru renkler hangileridir? Sentetik boya renkleri içerisinde beyazın tüm tonları; gri, sarı, pembe, mavi ve yeşilin tüm açık tonlarını kullanarak evinizi aydınlık göstermeniz çok kolay olacaktır. Yine dekoratif objeler ve mobilyalarla zıt bir ton yakalayarak eviniz ferah bir ambiyansa kavuşacaktır.

Küçük evler ne renk boyanmalı?

Küçük salonlar için en ideal renkler beyaz, krem, bej, açık gri, açık pembe ve mavi olsa da küçük çocuğu olanlar için çok ideal renkler olmayabilir. Bu durumda yine koltuk rengini açık tonlarda tutup koltuklarınızın üzerine, çocuklarınızla dost, rengarenk şallar ve örtülerle geçici olarak kapatmanız mümkün.

Kum beji ne renk oluyor?

Zira bej renginin çok farklı tonları vardır ve diğer renklerle nasıl uyum sağlayacağını bilinmelidir. Kum beji, bej renginin ara tonlarından biridir. Tıpkı taba ve gri gibi benzer olan bir nötr renktir.

Ev dekorasyonunda huzur veren renkler nelerdir?

Stressiz bir yaşam için seçmeniz gereken en rahatlatıcı renkler ise açık tonlar olmalıdır.

 • Mavi. Gökyüzünün rengi olan mavi huzuru, sakinliği ve dinginliği simgeler.
 • Yeşil. Yeşil sakin ve sessiz bir renktir.
 • Pembe. Pembe, huzur ve barışı temsil eden başka bir renktir.
 • Beyaz.
 • Mor.
 • Gri.
 • Sarı
 • Kahverengi.
You might be interested:  Soru: Ev Yapimi Tarhana Corbasi Nasil Pisirilir?

Oturma odası yerleşimi nasıl olmalı?

Oturma Odası Yerleşimi Nasıl Olmalı?

 • 1) Köşe Takımı Kullanıp Kullanmayacağınıza Karar Verin.
 • 2) Minimal Bir Dekorasyon Benimseyin.
 • 3) Televizyonu Doğru Konumlandırın.
 • 4) Kitaplık veya Televizyon Ünitesi Kullanımı
 • 5) Odanız Küçükse Ayna Kullanın.
 • 6) Yeterli Aydınlatma Seçimi.

Koltuk rengi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Oturma odası koltuk rengi belirlemenin ilk kriteri odanın ışık seviyesidir. Çok güneş alan bir odanız varsa koltuk rengi seçiminde özgürsünüz. Bol ışık alan oturma odasında koltuk rengi belirlenirken duvar, zemin ve aksesuar rengi de göz önüne alınmalıdır. Oda çok ışık alıyor diye göz yoran renkler seçilmemelidir.

Bir oturma odası nasıl olmalı?

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için 10 İpucu

 1. 1) Açık renkleri tercih edin.
 2. 2) Geniş oturma gruplarından uzak durun.
 3. 3) Bir stil yaratın.
 4. 4) Işığı iyi kullanın.
 5. 5) Duvarda aynalara yer verin.
 6. 6) Televizyonu duvara monte edin.
 7. 7) Şık duvar oyukları açın.
 8. 8) Duvarları renklendirin.

Mutfağa hangi renk boya gider?

Mutfaklar için her zaman açık tonlarda boyalar tercih edilmelidir. Özellikle dar alanlı mutfaklarda ekstra koyu renkler tercih etmek mutfağın tamamen karanlık ve küçük algılanmasına neden olmaktadır. Mutfak boya renkleri bu anlamda zemin özellikleri de dahil açık renkli olmalıdır.

Güneş alan eve hangi renk boya gider?

Sabahın ilk ışıklarında hafif pembemsi bir ışık veren güneş, öğlene doğru daha mavimsi bir renge dönüşür. İlerleyen saatlerde hafif gölgeler atar. Odanızda gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak için duvarlarınızı pastel mavi ya da açık yeşil tonlarında boyayabilirsiniz.

Güneş görmeyen eve hangi renk boya gider?

Bej rengi, krem rengi, beyaz gibi açık renkler odanı olduğundan daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Ayrıca evinde farklılık yaratmak istiyorsan kırmızı, sarı, turuncu gibi daha sıcak renkleri denemekten de çekinme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector