Okuyucular soruyor: Ev Tipi Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Bu işlem için hazırlanan plakların içerisine, dişlerin ön tarafına gelen kısmına jel sıkıldıktan sonra dişlerin üzerine yerleştirilmesiyle uygulama başlar. Ardından hekimin önerdiği süre boyunca plaklar diş üzerinde bekletilir ve bu sayede 1-2 hafta süre sonunda dişlerde beyazlaması elde edilmiş olur.

Ev tipi beyazlatma nasıl yapılır?

Diş hekimi hastaya uygun diş beyazlatıcı jeli seçer ve doz ayarlaması yapılır. Belirlenen zaman süresince (günde 4-6 saat) kalıplar içine diş beyazlatıcı jel yerleştirilerek dişlere takılır. Genellikle diş beyazlatma uygulaması daha pratik olması dolayısıyla geceleri yapılır.

Opalescence ev tipi nasıl kullanılır?

Opalescence ev tipi beyazlatma jeli çeşitli seçenekler arayan kişiler için idealdir.

 1. Adım. Plağı Doldurun. Azı dişlerine kadar plağın ön yüzeyine jeli aralıksız bir şekilde sıkın.
 2. Adım. Plağı takın. Plağı ağzınıza takın ve hafif dokunuşlar ile onu dişlerinize adapte edin.
 3. Adım. Plağı çıkarın ve dişlerinizi fırçalayın.
 4. Adım.

Ev tipi beyazlatma ne demek?

Ev tipi beyazlatma; hastaya verilen içine beyazlatıcı jelin uygulandığı plaklar ile yapılır. Bu beyazlatıcı plaklar diş hekimi tarafından hastaya özel yapılmaktadır, gece yatarken takılır ve beyazlatma işlemi ofis tipine göre daha uzun sürelidir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Tivibu Ev Ne Kadar?

Diş beyazlatma ev tipi mi ofis tipi mi?

Diş beyazlatma için temelde ofis tipi olarak adlandırılan klinikte uygulanan ve ev tipi olarak adlandırılan evde kendiniz uygulayabileceğiniz türde diş beyazlatma yöntemleri mevcuttur. “ Ofis tipi diş beyazlatma ” iki şekilde yapılabilir. Diş hekimi güçlü bir beyazlatma jelini tek başına veya lazerle birlikte kullanır.

Diş beyazlatma ücreti ne kadar?

Diş beyazlatma fiyatları, lazer tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Diş beyazlatma fiyatı lazer ile ofis tipi diş beyazlatma yönteminde 2000 TL ile 2500 TL fiyat aralığındayken, ev tipi jel sürülen diş beyazlatma yönteminde diş beyazlatma fiyatları 1000 TL ile1500 TL fiyat aralığındadır.

Ev tipi beyazlatma zararlı mı?

Beyazlatma uygulamasının dişlere herhangi bir zararı yoktur. Hızlı, güvenilir ve etkili bir yöntemdir. Diğer restoratif metodlara (bonding, veneer vs) göre daha ekonomik, kolay ve zahmetsizdir. Bembeyaz ve güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin isteğidir.

Opalescence nedir nasıl kullanılır?

diş ağartıcı jel. carbamid peroxide, potasyum nitrat ve fluoride içerir. dişlerin sigara, tetrasiklin gibi nedenlerle oluşan renk değişikliklerini düzeltmekte kullanılır. diş hekiminizin ölçü aldıktan sonra hazırlattığı diş kalıbı içine sıkılarak gece boyunca ağızda tutulur.

Opalescence nasıl kullanılır?

Opalescence Go over-the-counter (tezgah üstü) beyazlatma ürünlerine profesyonel bir alternatiftir.

 1. Adım. Ambalajından çıkarın.
 2. Adım. Plağı arkın üzerinde ortalayın.
 3. Adım. Hafifçe içinize çekin veya yutkunun.
 4. Adım. Dıştaki plağı çıkarın.
 5. Adım. Tekrar içinize çekin veya yutkunun.
 6. Adım. 60-90 dakika kadar kullanın.
 7. Adım.

Opalescence her gün kullanılır mı?

Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu ile dişlerinizi fırçalamak size ışıldayan, beyaz gülüşünüzü korumanıza sağlar. Diğer beyazlatıcı diş macunlarına göre aşındırma oranı çok daha azdır, bu da her gün ve uzun süreli kullanıma uygun derecede güvenli olmasını sağlar.

You might be interested:  Soru: Rüyada Manzaralı Ev Görmek Ne Demek?

Ev tipi diş beyazlatma ne kadar sürer?

Home tipi ile ortalama beyazlama süresi 2-3 haftadadır. Kombine beyazlatma ile oldukça kısaltılabilir. Sarı dişler grileşmiş dişlere nazaran beyazlatma işlemine daha hızlı yanıt verirler. Antibiyotik kullanımına bağlı oluşan grileşmelerin beyazlaması daha zordur ve sonuca ulaşmak daha uzun bir süre gerektirebilir.

Diş beyazlatma ne kadar 2020?

Lazerle diş beyazlatma fiyatları 2020 kliniğe göre değişir. Kullanılan malzemeler ve işçiliğe göre lazerle diş beyazlatma fiyat ortalama 600 ₺ ile 1300 ₺ arasında değişmektedir.

Ofis tipi diş beyazlatma ne demek?

Ofis tipi diş beyazlatma klinikte diş hekimi tarafından uygulanan daha hızlı ve etkili diş beyazlatmanın sağlandığı yöntemdir. Ofis tipi diş beyazlatma işlemi 2 adet 30 dakikalık seans toplam 1 saat kadar sürer. Güvenli bir yöntemdir. Diş minelerine zarar vermez.

Diş beyazlatma hangi yöntem daha iyi?

Eğer dişlerinizin rengi beyaza yakın ve birkaç ton açılmasını istiyorsak sadece lazer tipi veya ev tipi beyazlatma yeterli olabilir. Ancak dişleriniz sigara, kahve veya çaydan dolayı çok koyulaşmış ise sizin için en etkili ve verimli diş beyazlatma yöntemi kombine beyazlatma olacaktır.

Sarı dişler kaç günde beyazlar?

Doğal sarı ve mavi/gri diş renkleri ilaç, sigara, yiyecek kaynaklı renklenmelere göre çok daha hızlı beyazlar. Doğal sarı renge sahip dişler genellikle 1–2 hafta içerisinde beyazlar, mavi/gri renkli dişler ise iki katı kadar daha uzun sürer.

Diş beyazlatma yaş sınırı var mı?

Diş Beyazlatma Uygulaması Hangi Yaşta Yapılır? Oldukça sık sorulan biride “Genç yaşta beyazlatma işlemi yaptırabilir miyim?” sorusudur. Elbette uygulanabilir. 18 yaşını tamamlamış ve dişlerinizin herhangi bir hassasiyeti yoksa genç hastalarımıza da uygulanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector