Okuyucular soruyor: Istanbul Ev Kiraları Ne Kadar?

İstanbul Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul İlçeleri Fiyat Aralığı Ortalama Fiyat
Beşiktaş Kiralık Daire 2.473 – 4.121 TL 3.297 TL
Kadıköy Kiralık Daire 1.658 – 2.763 TL 2.210 TL
Başakşehir Kiralık Daire 1.043 – 1.738 TL 1.390 TL
Şişli Kiralık Daire 1.687 – 2.811 TL 2.249 TL

2

Istanbulda en ucuz kiralık evler nerede?

Endeksa.com’un verilerine göre İstanbul ilçeleri içinde ortalama metrekare kira değeri en yüksek olanlar sırasıyla Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy, Kadıköy ve Beyoğlu olurken, en düşük kira değeri olanlar ise Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Arnavutköy ve Çatalca oldu.

İstanbul’da ev kiraları neden pahalı?

İstanbul genelinde kira fiyatları yüzde 50 ile yüzde 80 arttı. Fahiş fiyatlar ve daire kıtlığının nedeni Avrupa yakasındaki nedeni yabancı ve göçmen sayısındaki artış, Anadolu yakasında boşanmalardaki artış gösteriliyor. Üç dairede Türk aile, sekiz dairede ise yabancılar ikamet ediyor.

Türkiye’de ev kiraları ne kadar?

Türkiye genelinde ortalama metrekare kira bedeli 12 TL, ortalama kira 1.307 TL, geri dönüş süresi 18 yıl olarak gerçekleşti. Ülke genelinde konut tipine göre kiralar incelendiğinde, birim kiranın en yüksek ve geri dönüş süresinin en kısa olduğu konut tipinin 1+1 daireler olduğu belirlendi.

You might be interested:  Soru: Arsama Ne Kadar Ev Yapabilirim?

En ucuz kiralık daireler hangi ilde?

Açklanan rakamlara göre Türkiye’de kirası en ucuz ilimiz Ağrı olurken en pahalı kiralık evler ise İstanbul’da yer aldı. Bu iki şehir aynı zamanda en ucuz ve en pahalı satılık evler listesinde de aynı sıralamada liste başı oldu.

İstanbul’da nerede ev tutulur?

İstanbul ‘da Yaşanacak En Güzel Yerler

 1. Kuzguncuk. Her köşesinde nostaljik duygular yaşatan semt Kuzguncuk, Üsküdar ilçesine bağlı bir semttir.
 2. Moda. İstanbul ‘un en gözde yaşam alanlarında biri olan Moda, Kadıköy ilçesine bağlı bir mahalledir.
 3. 3. Erenköy.
 4. Feneryolu.
 5. Acıbadem.
 6. Balat.
 7. 7. Cihangir.
 8. 8. Arnavutköy.

Istanbulda ucuz daireler hangi semtte?

İstanbul ‘da En Ucuza Ev Satın Alabileceğiniz Semtler

 1. Beylikdüzü İstanbul Avrupa yakasının gelişmekte olan ve son zamanlarda oldukça popüler hale gelen semtlerinden biri Beylikdüzü.
 2. Esenyurt.
 3. 3. Gaziosmanpaşa.
 4. Silivri.
 5. Tuzla.
 6. Kartal.
 7. 7. Kurtköy.
 8. 8. Sultanbeyli.

Istanbulda kiralar neden artti?

Cumhuriyet’ten Mehmet Kızmaz’ın haberine göre; Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, kira artışının en büyük nedeninin, 2020’de konut kredi kampanyaları ile konutların çoğunun satılması ile koronadan dolayı ise yeni konut yapımlarının yavaşlaması olduğunu söyledi.

Ev kiraları neden yükseldi?

Türkiye Konut Fiyatı Endeksi’nin (TKFE) yıllık bazda yüzde 8 oranında arttı. Bu artış kiraların da yükselmesine neden oldu. Sektör temsilcileri artışın nedeni olarak faizlerdeki yükselişle beraber tüketicinin konut almaktan kaçınması olarak görüyor.

Ev kiraları hangi aylarda düşer?

Ekim-mart arasındaki ölü sezonda kiralayacağınız ev fiyatı, bahar ve yaz aylarına göre çok daha hesaplı olabilir. Bu sezonda gerçekten ihtiyaçtan kiralık olan evleri bulabilir, hem de fazla rekabet olmadığı için indirim şansınızı zorlayabilirsiniz.

Türkiyede en ucuz kiralık ev hangi ilimizde?

Hürriyet Emlak Ağustos ayı verilerine göre, öğrencilerin tercihi olan, kira fiyatlarının en düşük olduğu semtler ise, İstanbul’da 1.155 TL ortalama ile Avcılar, Bursa’da ortalama 979 TL ile Nilüfer-Dumlupınar, Ankara’da 868 TL ortalama ile Sincan, İzmir’de 1.284 TL ortalama ile Gaziemir, Eskişehir’de ise 793 TL

You might be interested:  Ev Ekmeği Nasıl Saklanır?

Almanyada ev kirası kaç para?

Bir odalı evler için ortalama 600 Euro. İki odalı evler için 900 Euro. Üç odalı evler için 1500 Euro.

Ev kira artisi yuzde kac 2021?

TÜİK tarafından açıklanan eylül ayı TÜFE oranlarına göre kira artış oranı belli oldu. Ekim 2021 ‘de kira artış oranı yüzde 16,42. Kira artış oranı Ekim 2021 Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

Türkiyede en ucuz şehir neresi?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 fiyat düzeyi endeksini açıkladı. Verilerine göre, yaşamın en pahalı olduğu kent İstanbul, yaşamın en ucuz olduğu kentler ise Ağrı, Kars, Iğdır ve Ardahan oldu.

Türkiye’de en pahalı ev kiraları nerede?

Endeksa verilerine göre tüm Türkiye ‘de kira değerleri en yüksek il Muğla. Muğla’da ortalama metrekare başına kira 14,8 TL, ortalama kira ise1.573 TL. Muğla’dan sonra metrekare başına kiraların en yüksek olduğu iller sırasıyla 14,7 TL ile İstanbul, 12,9 TL ile İzmir, 11,3 TL ile Edirne ve 11,2TL ile Antalya.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector