Okuyucular soruyor: Konteyner Ev Zemini Nasıl Olmalı?

Konteynerin konulacağı zemin terazide olmalı ve konteyner ölçülerine göre beton bir zemin yapılmalıdır. Konteynerin kullanım kılavuzunda belirtilen şekiller ve malzemeler dışında ahşap kalas gibi düzgün ve sağlam bir altyapı oluşturmayacak malzemelerin üzerine konulması önerilmemektedir.

Konteyner ev ruhsatı nasıl alınır?

Konteyner ev ruhsatı için gerekenler:

  1. Ruhsat başvuru dilekçesi.
  2. Tapu.
  3. İmar durumu (Belediyeden alınacak ).
  4. Aplikasyon belgesi (Kadastro Müdürlüğü’nden alınacak ).
  5. Mimari proje (Oda onaylı).
  6. Mimarlar Odası’ndan sicil belgesi.
  7. Betonerme statik proje (Oda onaylı).
  8. İnşaat Mühendisi Oda sicil belgesi.

Konteyner ev Nereye Kurulur?

Konteyner Evler Nereye İnşa Edilir? Türkiye için bu tarz yapılar sıklıkla bahçesi olan ya da arazisi olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Arsa alanı içine de tarlası olması halinde inşa edilmektedir.

Konteyner ev su alır mı?

Yağmur ve kar yağışı nedeniyle konteyner de paslanmalar meydana gelmektedir. Bu paslanmalar sonucunda demir sac delik olmaya başlar. Pas yüzünden gerçekleşen bu delinmeler konteynerin su almasına sebep olur.

Konteyner icin imar gerekir mi?

İmar Kanunu gereğince bir arsa üzerinde inşa edilecek yapılar için ruhsat alınması gerekiyor. Ruhsata tabi olan yapılar arasında konteynerler de bulunuyor.

Bahçeye konteyner koymak yasak mı?

Konteyner ev yasak mı? Konteyner evler ile ilgili yasal bir düzenleme olmamasına karşın, konteynerler İmar Kanunu kapsamında yer alan bina tanımlamasına giriyor. Bu nedenle konteyner yapılar için de belediyeden izin alınması gerekiyor.

Tekerlekli konteyner ruhsata tabi mi?

Hangi Evler İçin Ruhsat Gerekmez – Prefabrik, Konteyner, Bungalov Ve Mobil Evleri. İmar Kanunu’nun 21. maddesine göre konusu “yapı” olan inşaatlar, ruhsata tabidir. Taşınmaz zemininin tesviye edilmesi, etrafının duvarla çevrilmesi ve tekerlekli yazıhane konulması “yapı” tabiri içine girmektedir ve ruhsata tabidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector