Sık sorulan: Loft Ev Ne Demek?

Loft daire nasıl oluyor?

Loft daireler aynı zamanda “çatı katı” ya da “çatının hemen altındaki kat” olarak da ifade edilir. Loft dairelerin özellikleri arasında ise yüksek tavanlar, büyük pencereler, asma kat, açık alanlar, ham beton kullanımı ve çıplak strüktürler yer alır.

Loft tarzı ne demek?

İç mekan tasarımında loft; yüksek tavanlar, işlenmemiş tuğla duvarlar, açık kirişler, borular ve beton zemin gibi endüstriyel özelliklerle karakterize edilir. Bu tarz hem ABD’de hem de Avrupa’da son derece popüler hale gelen büyük bir eğilim ve ülkemizde de loft tarzı ev örnekleri giderek çoğalıyor.

Loft mimari ne demek?

Loft kavramı “çatı katı, tavanarası” ya da “en üst kat, yani çatının hemen altındaki kat” olarak belirtilmektedir. Loft mekânlar ilk olarak ressam ve heykeltıraş gibi sanatçılar tarafından tercih edilmiş ve stüdyo konut olarak kullanılmıştır. Bu sayede hem çalışma hem de yaşama alanı ihtiyaçlarını karşılamışlardır.

Loft Villa nedir?

Loft kelime anlamıyla “çatı katı, tavan arası; güvercinlik; ev/kilise mahfili” ya da “en üst kat, yani çatının hemen altındaki kat” olarak belirtilmektedir. Loftu, depo ve fabrika gibi endüstriyel amaçla kullanılan mekânların konut ve çalışma birimlerine dönüştürülüp kullanılması olarak tanımlamak mümkündür.

Loft daire nedir Ekşi?

çatı katında bulunan daire ( loft -flat) anlamında kullanılmaktadır. penthouse ‘un kardeşi.

Residence özelliği nedir?

Residence /rezidans denildiği zaman aklımıza çok katlı tek binalar gelmektedir. Tanımı için; kat maliklerine hayatı kolaylaştıracak birçok hizmeti sağlayan, 7/24 resepsiyon hizmeti, sosyal imkan ve güvenlik sağlayan, kendi kendine yetebilen teknolojik alt yapıya sahip yapılardır diyebiliriz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kerpiçten Ev Nasıl Yapılır?

Iskandinav tarzı ev nasıl olur?

Az sayıda mobilya kullanılan İskandinav tarzı evlerde; modern hatlar, düzgün yuvarlak kenarlar ve konik ahşap ayaklı mobilyalar görülmektedir. İskandinav tarzı mobilyaların çoğu yumuşak ve doğal renk tonlarına sahiptir. İskandinav tasarımı, yenilikçi ve fonksiyonel mobilyalarıyla ünlüdür.

Loft balkon ne demek?

Loft Dairenin karşılığına baktığımızda çatı arası, samanlık, kilise balkonu, çatı arası odası ve güvercinlik tanımları ile karşılaşıyoruz. Öte yandan; Amerikan kültüründe ise, çok katlı endüstri yapılarının bir katındaki açık alanın karşılığı olarak da kullanıldığını görüyoruz.

Loftlar ne olarak kullanılır?

Loft kavramı ülkemizde çatı katında düzenlenen daireler için de kullanılıyor. Esasında bir loft bir banının üst katı, bodrum katı ya da tavan arası da olabilir. Yurtdışında endüstriyel kullanım için tasarlanmış eski fabrika veya depo gibi yerlerden dönüşen yaşam alanları anlamını taşıyor.

Loft hangi ülkeye ait?

Loft, 1983 yılında temelleri atılan Eroğlu Holding bünyesindeki giyim markasıdır. 1990’lı yıllardan beri Türkiye’de var olan LOFT, kendine özgü buz mavisi rengi ve çift dikişli paça pantolon tasarımları ile bir dönem popüler oldu.

Villa katı ne demek?

Tek kat üzerine ek bir kat çıkmasıyla oluşan villa yapılarıdır. Bu yapıları ister konut isterseniz de ofis olarak kullanmanızı mümkün kılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector