Soru: Ev Kredisi Için Ne Gerekli?

Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Banka şubesinde doldurulacak olan başvuru formu.
 • Nüfus cüzdanı (Ehliyet ya da pasaport da kimlik yerine kullanılabilir.)
 • İkamet belgesi.
 • Gelir belgesi (maaş bordrosu ya da serbest meslek çalışanları için vergi levhası)

Ev kredisi için hangi belgeler gerekli?

Gerekli Evrak Listesi

 • Başvuru Formu (Şubemizde doldurulur)
 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi.
 • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi )
 • İkametgah belgesi ya da adına kayıtlı son tarihli fatura (su, doğalgaz, telefon vb)
 • Gelir belgesi.

Ziraat konut kredisi kimlere verilir?

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH, Talimat Ürünü, İnternet Bankacılığı zorunlu olup, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üçüne sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Ziraat Bankası konut kredisi kaç günde çıkar?

Ön onay süreci ve ekspertiz raporunun bankaya teslim edilmesi ortalama 4 iş günü sürebilmekte.3.aşamada bankanın rapor sonucunda krediyi onaylama süreci başlar. Kullanabileceğiniz kredi tutarı ekspertiz değerinin maksimum %80’ine kadar olacaktır.

Ev kredisi neye göre çıkar?

* Düzenli gelir yani maaş, kira ve diğer gelirlerin toplamı. Düzenli geliriniz ne kadar konut kredisi alabileceğinizi belirleyen en önemli kriter. Peşinatı ne kadar yüksek tutarsanız, ödeyeceğiniz kredi yükü de o kadar azalır. Örneğin; 200 bin liralık değeri olan bir ev için 50.000 TL peşinata sahip olmanız gerekiyor.

You might be interested:  Soru: Mustakil Ev Ne Demek?

Bankalar kredi talebinde bulunan işletmelerden hangi belgeleri ister?

Kredi Başvurusu Evrakları

 • Yeni alınmış Ticaret Sicil Belgesi ya da Faaliyet Belgesi.
 • Ana sözleşme.
 • Ticaret Sicil Gazetesi (Kuruluş, unvan, ortaklık ve son sermaye yapısını gösteren)
 • Oda Kayıt Belgesi.
 • Vergi levhası
 • Noter onaylı İmza Sirküleri / Beyannamesi.
 • Kimlik fotokopileri.

Ev için ne kadar kredi alabilirim?

Konut kredisi peşinatı, gayrimenkul değerleme uzmanının ( konut eksperinin) konuta biçtiği değerin 500 bin TL’ye kadar olan konutlar için en az %10, 500 bin TL üzeri konutlar için en az %20’sidir. Özetle konuta biçilen değerin ilgili mevzuat gereğince en fazla %90’nına kadar kredi kullandırılabilir.

Hangi durumlarda konut kredisi verilmez?

Konut kredisi başvurusu yaptığınızda, ilgili banka tarafından gönderilen eksper, satın almak istediğiniz evi inceler. Eğer satıcı, size ev hakkında yeterli bilgi vermediyse ya da sizi yanlış bilgilendirdiyse, eksper raporunda çıkan olumsuz değerlendirme nedeniyle başvurunuz reddedilebilir.

Ev kredisi kimlere çıkmaz?

Bankalar kredi kullanacak kişinin aylık gelirini belgelemesini ister. Eğer ücretli çalışansanız zaten SGK dökümünüz ve maaş bordronuz olacaktır. Yüksek de olsa aylık kazancınızı belgeleyemiyorsanız, kredi kullanamazsınız. Banka gelirini belgeleyemeyen kişilere kredi vermez.

Ziraat Bankası konut kredisi şartları nelerdir?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kullanma Şartları

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız.
 • Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması
 • Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız.
 • Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz.
 • Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi.

Eve eksper geldikten kaç gün sonra kredi çıkar?

Konut Kredisi Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar Ekspertiz raporununun ön onay süreci sonrası uzman incelemesi raporu 4-7 iş günü içerisinde bankaya teslim edilebilmektedir. Sonrasında bankanın rapor doğrultusunda krediyi onaylama süreci başlar.

Ev kredisi en fazla kaç ay?

Müşterilerine konut kredisi sağlayan bankaların, vade konusunda birbirinden farklı uygulamaları olsa da konut kredisi almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri maksimum kredi vadesi bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte, maksimum 240 ay olarak sunulmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Ev Gülü Nasıl Bakılır?

Kredi Onayı kaç günde çıkar?

İhtiyaç kredilerinde olduğu gibi kredibilitenize ve bankaların çalışma prensiplerine bağlı olarak bu süreç aynı gün veya ortalama 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

300 Bin Tl’lik Eve ne kadar kredi çıkar?

Kredi Hesaplama – 300.000 TL Konut Kredisi 120 Ay Vadeli 300.000 TL Konut kredisinin geri ödemesi, 120 ay vade ve % 1,14 faiz oranı ile toplam 552.053,47 TL ‘dir. Ortaya çıkan ödeme planına göre aylık taksitler 4.600,45 TL tutarındadır.

Ev kredisi neden çıkmaz?

Evin üzerinde ipotek, şerh veya haciz bilgilerinin olup olmadığının araştırıldığı bu işleme ‘Gayrimenkulün Tapu Tahkikatı’ denir. Tahkikat sonuçlarına göre evin üzerinde haciz olması, şerh veya daha önceden kullanılan krediye ait mevcut ipotekler, bankanın krediye olumlu cevap vermesine engel teşkil eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]

Adblock
detector