Soru: Faizsiz Ev Alma Sistemi Nasıl Işliyor?

Faizsiz ev alma sistemi nedir?

Sistem; faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, dilediği yerden istediği gayrimenkulü alabilmesini sağlar. Sistemin özünde imece ve yardımlaşma vardır. Eminevim sisteminin bir adı da Elbirliği Sistemidir. Bu sistemde Faiz ödemeden ilk aylarda ev alma şansı vardır.

Faizsiz ev alma sistemi nasıl çalışır?

Sistemin temel özelliği, finansman kullandırmadan önce belli bir miktar tasarruf ettirmesi Müşteriler arasında çekiliş yapma gibi yöntemlerle, belirlenen vadeye kadar, müşterinin birikim yapması karşılığında konut veya taşıt alabilmeleri için finansman kullandırılıyor.

Fuzul ev sistemi nasıl işliyor?

Fuzulev Vade Ortası Sistemi nedir? Bu sistem şansına güvenmeyenleri; çekilişsiz, faizsiz ve vade farksız olarak taksitlerin yarısında ev sahibi yapar. Sistemde; gruplara katılan üyeler, çekilişe katılmadan vade ortasında ev sahibi olurlar. Vade ortası sistemde gruplar; 11 aydan 121 aya kadar devam edebilir.

Fuzul evden nasıl ev sahibi olunur?

Başvurunuzu çağrı merkezimizi arayarak, başvuru formunu doldurarak veya E-Şube üzerinden başlatabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimizin yardımıyla size en uygun modeli seçip sisteme dahil olabilirsiniz. Başvuru formunu imzaladıktan ve Organizasyon Ücretini yatırdıktan sonra sistem aktifleşir.

Faizsiz sistem nasıl işliyor?

Faizsiz Bankacılık İşleyişi Nasıldır?

 1. Finansman talebinde bulunan müşteriye banka tarafından vekâlet verilir.
 2. Müşteri malı banka adına satın alır.
 3. Geri ödeme, anlaşılan kâr ve vade ile gerçekleştirilir.
 4. Bu ticaretten elde edilen kâr ve zarar katılım hesap sahiplerine pay edilir.
You might be interested:  Sık sorulan: Ev Alırken Hangi Masraflar Çıkar?

Faizsiz ev alma şirketleri hangileri?

BDDK’ya başvuru yapan faizsiz ev veren şirketler hangileri?

 • UMUTEVİM YATIRIM ORG. A.Ş (İNTİBAK)
 • FUZUL GAYRİMENKUL YATIRIM A.Ş (İNTİBAK)
 • EMİN EVİM EMİN OTO. İLET.
 • KATILIMEVİM OTO. İLET.
 • MESKENFİNANS GAYRİMENKUL YATIRIM ORG. SAN.
 • KUMBARAEVİM ORG.
 • BİRİKİMEVİM GAYRİMENKUL ORG.
 • İMECE YATIRIM ORG.

Faizsiz finansman nedir?

İslami Finans, Finans sisteminin İslami esas ve usullere göre inşa edilip işlemesini ifade eder. Faizsiz finans olarak da ifade edebileceğimiz bu sistem bütün bir ekonomik yaşamı İslama göre düzenleme anlamına gelmektedir. Bu sistem, kaynağını İslam hu- kukundan alıp belli prensipler çerçevesinde işlemektedir.

Faizsiz finansman sistemi nedir?

Faizsiz tasarruf finansman sistemi nedir? Tasarrufa dayalı faizsiz konut ve taşıt finansman sistemi, kişilerin belirli bir süre mevduat tutması karşılığında konut kredisi, diğer gayrimenkul kredisi (işyeri, tadilat vb.) veya taşıt alma hakkı elde ettiği finansal faaliyet türü olan bir sistemdir.

Eminevim kapandı mı?

Bilindiği üzere Türkiye’nin ilk ve en eski faizsiz konut ve araba edindirme sistemini kuran şirket Eminevim ‘di. BDDK tarafından alınan düzenleme kararlarından sonra bilindiği gibi 21 faizsiz konut edindirme şirketi, gerekli olan şartları yerine getirmediği ve şartları taşımadığı için kapatılmıştı.

Fuzulev nasıl işliyor?

Önce alacağınız otomobilin fiyatını ve kaç taksitte ödeyeceğinizi belirleriz. İster çekilişli ister çekilişsiz modellerden birini seçersiniz. Altın günündeki gibi sizi otomobil almak isteyen kişilerden oluşan bir gruba dahil ederiz. Siz taksitlerinizi ödemeye devam ederken kendi otomobilinizin keyfini yaşarsınız.

FPK sistemi nedir?

Noter huzurunda belirlenen sırada vatandaş, sırası geldiğinde Türkiye’nin istediği yerinden evini beğenerek, istediği eve sahip olabiliyor. Peşinatsız sisteme kayıt yaptıran kişiler sadece organizasyon ücretini ve ilk taksitini ödeyerek kampanyaya dahil oluyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır?

Fuzulev kime ait?

Peki, Fuzulev kimin? Fuzulev ‘in bünyesinde yer aldığı Fuzul Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal’dır. Fuzul şirketler grubu bünyesinde bulunan Fuzul Otomotiv 1992 yılında faaliyetine başlamıştır.

Fuzulev ev alıyor mu?

Fuzulev ‘in avantajları arasında en başta elbette Türkiye’nin dilediğiniz herhangi bir yerinden ev satın alabiliyor olmanızdır. Bunula birlikte sistemin diğer en önemli avantajı, ev öderken tabi tutulacağınız taksitlerin tamamının faizsiz ve vade farksız işleyecek olmasıdır.

Fuzulev kaç taksit?

Ev ve Otomobil Sahibi Olmanın Tam Zamanı! Şimdi sadece ayda 990 TL taksitle ev ve ayda 750 TL taksitle otomobil sahibi olmanın tam zamanı!

Fuzulev hangi bankalarla anlaşmalı?

HESAP ADI: FUZUL GAYRİMENKUL YATIRIM A.Ş.

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası (Tüm Kuveyt Türk Şubelerinden masrafsız yatırabilirsiniz.)
 • Halk Bankası Şube Adı: Başakşehir Şubesi.
 • Türkiye Finans Katılım Bankası (Tüm Türkiye Finans Katılım Şubelerinden masrafsız yatırabilirsiniz.)
 • Vakıfbank. Şube Adı: 1219 Karaköy Ticari Şubesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Okuyucular soruyor: Yarı Müstakil Ev Ne Demek?

Yarı müstakil evler ise başka evler ile ortak bahçesi bulunan veya diğer yapılara bitişik olan müstakil evleri ifade ediyor. Kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan evler olan müstakil evler aynı zamanda kullanış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış oluyor. Contents1 Müstakil ev nedir özellikleri nelerdir?2 Müstakil evler ile apartman daireleri arasında ne […]

Soru: %100 Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Contents1 Evin tamamına kredi çıkar mı?2 Ev kredisi için peşinat şart mı?3 300 binlik eve ne kadar kredi çıkar?4 Ev kredisi yüzde kaçını veriyor 2021?5 Sıfır daireye ne kadar kredi çıkar?6 Hangi banka peşinatsız ev kredisi veriyor?7 Ev kredisi kaç peşinat?8 Kredi çekip ev almak caiz mi?9 Konut kredisi miktarı neye göre belirlenir?10 1200 puanla […]