HAKKIMIZDA 2017-03-26T12:33:40+00:00

BEYAZIT ERKEK ÖĞRENCİ YURDU HAKKINDA

Yurdumuz, İstanbul’un tam merkezinde, Beyazıt Gedikpaşa Caddesindedir. İstanbul Üniversitesi’ne 200 metre, Sultan Ahmet Meydanı’na 400 metre mesafededir.

yurdumuz

Ayrıca şehrin en önemli ulaşım ve taşımacılık adreslerinin kesişme noktasındakı ideal konumuyla öğrenciler için büyük avantaj teşkil etmektedir.

Yurdumuza 100 metre mesafedeki hızlı tramvay istasyonundan Eminönü, Sirkeci, Zeytinburnu, Esenler, Otogar ve Atatürk Havalimanı’na hızlı ulaşım sağlanmaktadır.

Yine yurdumuza 100 metre mesafedeki Beyazıt Meydanı’ndaki belediye otobüsü merkez duraklarından şehrin her semtine hat mevcuttur.

İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt’taki tüm fakültelerine, Çapa Tıp Fakültesi, Haliç Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve Eminönü Ticaret Üniversitesi’ne her iklim koşulunda problem yaşamadan çok kısa zamanda yürüyerek ve alternatif taşımacılık seçenekleri sayesinde ekonomik şekilde ulaşılabilir.

Özel Beyazıt Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunu, Ulu Önder ATATÜRK’ ün “Hayatta en hakiki mürşit bilimdir.” ve “Amacımız iyi insan, iyi yurttaş yetiştirmektir.” özdeyişleri paralelinde çağdaş, laik ve bilimsel düşünceli gençlerin eğitimine katkı amacıyla kurulmuştur.

Yurdumuz 2003 Eylül ayında hizmete açılmiştir. Emniyet düşüncesiyle takviye deprem perdeleri ile güçlendirilmiş, yangın merdiveni ilave edilmiş, kalorifer, sıcak su, güneş enerjisi sistemleri kurulmuştur.

Yurt müdürü, eğitim görevlisi eşi, yönetim memurları ve tüm personel titiz, özverili ve deneyimli olup, öğrencilerin eğitim başarısı, kusursuz barınması, emniyet ve sağlıkları için hizmet vermektedir.

Yurdumuz hiçbir şekilde vakıf, kurum, kuruluş, dernek, cemiyet ve cemaata baglı değildir. Yurdumuz 12 ay hizmet vermekte ve çalışan, master veya staj yapan öğrencilere de yurdumuzda konaklama imkani sunulmaktadır.

Özel Beyazıt Yüksek Ögrenim Erkek Ögrenci Yurdu’nu, Ulu Önder ATATÜRK’ün “Hayatta en hakiki mürşit bilimdir.” ve “Amacımız iyi insan, iyi yurttaş yetiştirmektir.” özdeyişleri paralelinde çagdaş, laik ve bilimsel düşünceli gençlerin eğitimine katkı amacıyla kurulmuştur.